Dzień Babci i Dziadka w gr. V "Zajączki"

W dniu 11 stycznia 2019 r. na uroczystość przybyli - bardzo licznie - babcie i dziadkowie przedszkolaków z gr. V "Zajączki". Na początku pani dyrektor Alina Mysiorek przywitała serdecznie wszystkich przybyłych gości i przypomniała, jak ważną rolę w życiu każdego dziecka pełnią dziadkowie.

Następnie przedszkolaki przedstawiły inscenizację jasełkową, aby jeszcze powspominać minione Święta Bożego Narodzenia.

Kolejnym punktem programu było humorystyczne przedstawienie w formie skeczu oraz dwa tańce.

Był taki dzień, gdy wnukowie i wnuczki,
Spotkali się, by poznać magiczne dziadków sztuczki.
W sekrecie, bez strachu,
Patrzyli przez lornetki, leżąc na dachu.

Tymi słowami słowami rozpoczęła się drugą część uroczystości związanej ze Świętem Babci i Dziadka. Był to humorystyczny skecz, który pokazywał, że babcia wcale nie musi stać w kuchni i gotować, tylko jest nowoczesną babcią - gra na komputerze i uprawia sporty, natomiast dziadek nie stroni od gotowania. Babcie i dziadkowie są dla swoich wnuków po prosu czarodziejami. Zaśpiewali też piosenkę "Babcia i dziadek zawsze pomogą, pięknie inscenizując jej treść.

Następnie chłopcy zatańczyli do piosenki "The Clapping Song" - taniec specjalny dla dziadków, a dziewczynki wesoły taniec "Babuszki - staruszki"- taniec dla babci. Przedszkolaki ukochanym babciom i dziadkom dziękowali za ogrom bezinteresownej miłości. Swoim najbliższym, dzieci wręczyły niespodzianki przygotowane samodzielnie w przedszkolu.

Uroczystość zakończono wspólną gościną przy stole zastawionym domowym ciastem przygotowanym przez rodziców. Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, radości. Niestety dla "Zajączków" było to ostatnie spotkanie w przedszkolu z okazji Dnia Babci i Dziadka, gdyż od września będą już uczniami I klasy.

Dziękujemy serdecznie rodzicom naszych "Zajączków" za pomoc w przygotowaniu tej wspaniałej uroczystości.

Zapraszamy do galerii zdjęć oraz do obejrzenia relacji filmowej z tego wydarzenia.

Scenariusz skeczu zaczerpnięty ze strony: www.panimonia.pl

Lidia Szołdra

ZOBACZ: GALERIA ZDJĘĆ