Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości 2019

W dniu 8 listopada 2019 roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Dnia Niepodległości. W naszym przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci czym jest patriotyzm, przywiązanie do swojej Ojczyzny do ziemi rodzinnej. Uroczystość rozpoczęła się od występu przedszkolaków z gr. VI "Żyrafki", które recytowały patriotyczne wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki.

Następnie przedszkolaki z grup: I "Pszczółki", II "Piraci", III "Misie", IV "Żabki" i V "Elfy", słowem, tańcem oraz piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Na koniec o godz. 11:11 wszyscy odśpiewali uroczyście Hymn Polski.

Głównym celem uroczystości było rozwijanie poczucia przynależności do społeczności patriotycznej oraz kształtowanie prawidłowych postaw wobec swej ojczyzny.

Lidia Szołdra