Gr. I "Pszczółki" - pierwsze dni w przedszkolu

"Pszczółki" to "nowe" przedszkolaki w naszym przedszkolu. W naszej grupie realizowany jest program adaptacyjny pt. "Będę przedszkolakiem". W ostatnim dniu sierpnia na spotkanie adaptacyjne zostały zaproszone dzieci wraz z  rodzicami, gdzie razem wesoło bawiliśmy się, dzieci i rodzice poznali swoje panie oraz swoją salę przedszkolną.

Adaptacja dziecka w przedszkolu może trwać kilka tygodni: trzy, sześć, a niekiedy nawet dziesięć. Dziecko musi w tym czasie poznać nowe miejsce, przystosować się do innego rytmu dnia, a także zaakceptować obowiązujące w przedszkolu zasady. Nawiązuje relacje z panią, opiekunkami, dziećmi. To wszystko wymaga od niego sporego wysiłku. Procesowi oswajania tych wszystkich nowości sprzyja regularność. Gdy maluch choruje i nie chodzi do przedszkola, proces adaptacji przedłuża się. Żeby wasze dziecko dobrze czuło się w przedszkolu, to rodzice muszą nabrać przekonania, że jest to miejsce, gdzie dziecko bawi się, uczy, rozwija i w opiekuńczej atmosferze przygotowuje się do samodzielnego radzenia sobie, jako osoba dorosła. Do przedszkola musi dorosnąć dziecko i rodzic. Spokojny rodzic intuicyjnie nauczy dziecko wszystkich umiejętności potrzebnych do efektywnego radzenia sobie z rówieśnikami, z edukacją i z rozstaniem.

W pierwszych dniach pobytu w przedszkolu wiele się działo: bawiliśmy się balonami, tańczyliśmy z kolorową bibułą, obchodziliśmy Dzień Marzyciela, przyklejaliśmy, malowaliśmy, lepiliśmy, śpiewaliśmy, tańczyliśmy, gimnastykowaliśmy się... poznawaliśmy kolory w języku angielskim (red, blue, yellow, green), kształty - koło (circle), witaliśmy się - Hello!. Byliśmy także na spacerku po przedszkolu poznając grupy przedszkolne, ale też "zielony wąż" zabrał nas na spacer i na plac zabaw. Wesoło bawiliśmy się w naszej sali, ucząc się wspólnej i zgodnej zabawy i również wspólnego porządkowania zabawek.