Gr. I "Pszczółki" - Mój dom

W minionym tygodniu w grupie I "Pszczółki" wiele się działo! Dzieci wdrażane były do wypowiadania się m.in. na temat  "mój pokój", "moje zwierzątko", rozwijały umiejętności współpracy w grupie, kształtowały wyobraźnię przestrzenną, rozwijały umiejętności matematyczne (porównywały wielkości kół: małe, średnie, duże).

Utrwalały również słownictwo z języka angielskiego: koło - circle, kolory - yellow, red, blue, green, śpiewały Hello!, "Walking walking" oraz usprawniały motorykę małą i dużą.

Zabawa pt. "Poszukiwany pies" polegała na ćwiczeniu percepcji wzrokowej oraz na klasyfikowaniu (zakodowana informacja). Dzieci oglądając ilustrację psów oraz symbole próbowały wyszukać odpowiedniego psa, np. symbol z jedną cechą: pies brązowy - dzieci wyszukują wszystkie brązowe pieski; symbole z dwiema cechami: pies mały i biały lub z trzema cechami: duży, brązowy pies z piłką. Dzieci wyszukiwały karty z psami spełniającymi te trzy kryteria równocześnie.

Pszczółki obchodziły również Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, gdzie wesoło bawiły się przy muzyce oraz wykonały sałatkę owocową. Była pyszna!!!