VI QUIZ KULINARNY W PRZEDSZKOLU NR 1 W NAMYSŁOWIE

Pizza - danie dla każdego - i małego i dużego. Nigdy nam się nie nudzi i kocha ją wielu ludzi. Pizza… kto z nas nie lubi tych włoskich placków? Tak się złożyło, że Przedszkole nr 1 w Namysłowie zaprosiło nas do udziału VI QUIZIE KULINARNYM. Delegacja z grupy ELFY uczestniczyła w tych warsztatach.

Był to dobry moment by wspólnie z przedszkolakami dowiedzieć się skąd ta pizza tak w ogóle pochodzi, z czego powstaje, jaki kraj jest w kształcie buta i gdzie rośnie bazylia. Dzieci poznały tajniki przyrządzania pizzy. Odgadywały różne przyprawy i składniki. Wspólnie przygotowywali wszystkie składniki: kroili szynkę, ser, doprawiali sos pomidorowy, wyrabiali ciasto. Każdy brał udział w kolejnych etapach przyrządzania pizzy. Po pokazie dzieci przystąpiły do samodzielnego przygotowania pizzy ze swoimi ulubionymi składnikami. Jak się okazało, nic nie smakuje lepiej, niż własnoręcznie przygotowane danie...palce lizać!!!

Na koniec przedszkolaki zrobiły sobie małą ucztę. Wszyscy kosztowali pizzy. Dzieciaki zajadały się, aż im się uszy trzęsły. Dzieci nawet załatwiły sobie pizze na wynos i przynieśli swoim kolegom z grupy, którzy nie uczestniczyli w warsztatach. Wszyscy bawili się świetnie i apetyt dopisywał tego dnia każdemu !!!