"Mały Miś w świecie wielkiej literatury" - gr. I "Pszczółki"

Grupa I "Pszczółki" uczestniczy w ogólnopolskim projekcie rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami pt. „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Autorem projektu jest Aneta Konefał - nauczyciel wychowania przedszkolnego, logopeda, terapeuta pedagogiczny.

Dzieci poznały historię misia Bruna, który odwiedzał przedszkolaków w całej Polsce  i zachęcał do czytania bajeczek, tym razem zaprosił "Pszczółki" do wspólnej zabawy. Dzieci poznały Misia-maskotkę, który mieszkał w naszej sali, wspólnie nadaliśmy mu imię Pysio oraz otrzymał on swój dziennik podróży. Teraz będzie odwiedzał naszych przedszkolaków w ich domach, a tam dzieci wraz z rodzicami będą czytać mu książeczki-bajeczki. Marcel otrzymał pierwszy do domu misia oraz list do rodziców.

Drodzy Rodzice!
Pragnę zachęcić Was dzisiaj do uczestnictwa w projekcie: „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, którego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa i współpraca między przedszkolami. Zapewne słyszeliście już od swojego dziecka historię Bruna, który wyruszył w świat.
Tak, nasz miś zwiedza przedszkola w całej Polsce, by wysłuchać bajek i poznać przedszkolaków.
Projekt wywołał tyle pozytywnych emocji, iż postanowiłam zaprosić misie do domów moich ukochanych przedszkolaków. Bez Was jednak mój pomysł nie dojdzie do skutku…
O co proszę? Przygotowałam misia, który będzie wędrował od domu do domu przedszkolaków z dzienniczkiem „pod pachą”. Zadaniem dziecka jest zaopiekować się misiem, a zadaniem rodzica jest poczytanie misiowi na dobranoc. Łatwe, prawda? Zapewne co wieczór jest to rytuał obecny w Waszym życiu, tym razem towarzyszyć Wam będzie pluszowy Gość.
Zanim poczytacie dziecku i misiowi proszę Was, aby w dzienniczku zostawić misiowi pamiątkę. Na karcie: „Tu byłem” proszę wpisać imię dziecka, pomóc odrysować jego dłoń i zachęcić Waszą pociechę do wykonania rysunku dla misia. Wpiszcie tytuł bajki/książeczki którą przeczytaliście. Myślę, że będzie to dla Was wspaniała zabawa :-)
Kornel Makuszyński powiedział, iż: „Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca.” Zaproście dzisiaj proszę to słońce do Waszego domu wraz z pluszowym przyjacielem dzieci.