"Moja Ojczyzna" - gr. II "Piraci"

„….Już wiesz, kim jesteś?
– Jestem Polakiem.”

W tym tygodniu poszerzaliśmy wiedzę o Naszej Ojczyźnie. Oglądaliśmy filmy o parkach miejskich różnych miast oraz kolorach mapy, poznaliśmy legendy o powstaniu miasta Warszawa i Syrence. Dzieci nauczyły się piosenki "Jestem Polakiem", przeliczały kropki biedronce, dowiedziały się, że istnieją różne motyle.

Poznały herb Warszawy i Polski oraz jej flagę. Nie zapominaliśmy o codziennej gimnastyce, ćwiczeniach grafomotorycznych i logopedycznych. Rozwijaliśmy wyobraźnie podczas tworzenia budowli z klocków oraz prac plastycznych.

Jak zauważyłyśmy, dzieci i ich rodzice często korzystali z propozycji zajęć dodatkowych oraz malowanek.

Bardzo dziękujemy dzieciom ( Leonowi, Bartkowi Ś, Emilce i Nikodemowi ) i ich Rodzicom za przesłanie zdjęć z zajęć w domu i czekamy na następne.

Pozdrawiamy serdecznie :-)
Panie z grupy Piraci