Przedszkolny Świat Bazgrołków

Dzieci z gr. IV "Pszczółki" wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczą w projekcie pt. "Domowe wyzwania" (https://www.bazgrolki.info/domowe-wyzwania/czesc-1-domowe-wyzwania/).

Głównym zamiarem realizacji projektu jest wzmocnienie więzów rodzinnych oraz stwarzanie warunków sprzyjających wspólnej i zgodnej zabawie. Opracowane wyzwanie oraz materiały sprzyjają kształtowaniu umiejętności społecznych u dzieci (takich jak: porozumiewanie się z dorosłymi i dziećmi (rodzeństwem), zgodne funkcjonowanie w zabawie i sytuacjach zadaniowych) oraz w rozwijaniu logicznego myślenia.

Realizacja projektu odbywa się w domu, to rodzice decydują, które zadania i w jakim czasie wykonują z dziećmi. Każdy kto przystępuje do projektu powinien założyć Księgę domowych wyzwań, która stanie się potwierdzenie wykonywanych zadań.

Bazgrołki, czyli główni bohaterowie projektu zapraszają dzieci oraz ich rodziców do wspólnej zabawy i rozwiązywania zadań podczas zaplanowanych spotkań. Swoje osiągnięcia dzieci zaznaczają w księdze domowych wyzwań oraz na specjalnie przygotowanych plakatach – TABLICA DOMOWYCH WYZWAŃ. Na dzieci czekało 8 wyzwań, które chętnie wykonały wraz ze swoimi Rodzicami.