"Łąka wiosną" - gr. VI "Żyrafki"

W tym tygodniu " Żyrafki " chłonnęły wiedzę na temat łąki. Poznawały mieszkańców łąki, rosnące tam rośliny w porze wiosennej. Niektóre przedszkolaki same potrafiły przeczytać  informacje w książce.

"Żyrafki" rysowały, a także lepiły z plasteliny, np. biedronkę, która następnie pomagała im utrwalić kierunki w przestrzeni, kładąc ją według wskazówek rodzica (obok prawej strony, obok lewej strony, na, nad...). Dzieci słuchały także piosenek o tematyce wiosennej.

Przedszkolaki zapoznały się również z środkami płatności w Polsce: monetami, banknotami. Poznały znaczenie słów: banknot, bank, bankomat, bankier.

Na początku tygodnia "Żyrafki" świętowały z rodziną "Dzień Dziecka". Nasz kolega Antoś przesłał kilka zdjęć z własnej aktywności, za co serdecznie dziękujemy.

Wychowawcy grupy:
Bogumiła Pezioł