Weź się przytul :-)

Podczas przytulania pobudzamy receptory skórne oraz, gdy uścisk jest mocniejszy, proprioreceptory głębokie w ścięgnach i mięśniach.

Ci cudowni pomocnicy przekazują sygnał do naszego mózgu, w którym uwalnia się lawina różnych substancji. Przysadka mózgowa uwalnia oksytocynę – hormon, który wyzwala w nas spokój, powoduje, że ufamy, daje ukojenie i poczucie bezpieczeństwa. To dzięki niej budujemy relacje, czujemy więzi i miłość. Razem z serotoniną, która obniża ciśnienie krwi obniżając tym samym poziom stresu i napięcia, stanowią niezastąpiony duet.

Ten zbawienny duet możemy sprezentować dziecku zupełnie za darmo. (Źródło informacji: dziecisawazne.pl)

Rodzice z gr. I "Pszczółki" bardzo chętnie przytulają swoje pociechy :-) Dziękujemy za zdjęcia "przytulasów" :-)

Zachęcamy do fotografowania "przytulasów" z dzieckiem i wysyłania :-)