"Woda" - gr. IV "Pszczółki"

W dniu 4 lutego 2022 roku dzieci uczestniczyły w zajęciu z wykorzystaniem tablicy multimedialnej pt. "Woda".

Celem zajęcia było rozumienie roli i znaczenia wody dla życia ludzi, roślin i zwierząt, kształtowanie nawyków u dzieci, dotyczących racjonalnego gospodarowania zasobami wodnymi, z wzbogacenie wiedzy dzieci na temat wody oraz umiejętne posługiwanie się tablicą multimedialną. Dzieci bawiły się wesoło przy piosence "A ram zam zam", rozwiazywały zagadki, kolorowały wg kodu, grały w sudoku, memory, układały puzzle, obejrzały też film edukacyjny.

Przedszkolaki bawiły się również w kodowanie na dywanie: układały symetryczne obrazy oraz obrazki wg instrukcji (określały miejsce położenia obrazka na kratownicy - górny środek, prawy dolny róg, środkowy prawy).

Zabawa z tablicą multimedialną rozwija percepcję wzrokowo – słuchową – pozwala samodzielnie rozwiązywać zadania z natychmiastową oceną, często w postaci dźwiękowej oraz wzrokowo – ruchowej, np. trening manualny – poprzez rysowanie kształtów, wypełnianie kolorami, wzorami, kształtowanie napięcia mięśniowego poprzez odpowiednie dociskanie pisaka. Interaktywność absorbuje dziecko, angażuje jego zmysły – wzrok, dotyk, słuch. Rozwija umiejętność wykonywania złożonych poleceń, które aktywizują myślenie abstrakcyjne.