Walentynki w gr. IV "Pszczółki"

Walentynki stały się nieodłącznym elementem naszej rzeczywistości. Z powodzeniem można było wprowadzić walentynkowe zabawy w przedszkolu, również dla dzieci.

Była to wspaniała okazja do integracji grupy. Przedszkolaki poznały historię o Świętym Walentym…warto było poczytać i opowiedzieć dzieciom to, co ma istotne znaczenie w teraźniejszym czasie. Dzieci miały okazję podarować sobie wzajemnie samodzielnie wykonaną walentynkę. Bawiły się podczas zabaw matematycznych, rymowanek, konkursów wiedzy czy gry memory.

"Pszczółki" z tego dnia wyniosły bardzo duży przekaz, mianowicie to, iż kochać należy nie tylko od święta, ale także na co dzień, to że nawet małe rzeczy i uczynki mogą sprawić drugiej osobie wiele radości i nie muszą to być wcale rzeczy materialne. Kochać można zawsze i wszędzie bez względu na okoliczności, ważne żeby umieć to okazywać każdego dnia.

Tego dnia w naszej grupie 6. urodziny obchodziła Milenka, która otrzymała mnóstwo życzeń i uścisków od swoich koleżanek i kolegów, w zamian solenizantka poczęstowała przedszkolaki słodkościami. Było dużo radości i wesołych piosenek.