Quiz wiedzy o Polsce

W dniu 10 listopada 2021 roku w naszym przedszkolu odbył się wewnątrzprzedszkolny QUIZ WIEDZY O POLSCE, który przeprowadziła pani Renata Zielonka. Celem spotkania było kształtowanie przynależności narodowej wśród najmłodszych, utrwalenie i usystematyzowanie wiedzy o Polsce z wykorzystaniem multimediów. W konkursie udział wzięli przedstawicie trzech najstarszych grup: IV „Pszczółki”, V „Piraci” i VI „Misie”.

Podczas quizu dzieci bawiły się przy tablicy multimedialnej aktywnie wykonywały stojące przed nimi zadania (zagadki, puzzle, itp.), zgodnie współdziałały w zespole i przestrzegały reguł konkursu. Wykorzystując w przedszkolu TIK możemy wyzwalać wszechstronną aktywność dzieci i pobudzać ich zainteresowania. Przedszkolaki dzieliły się z innymi swoją wiedzą na temat kraju ojczystego-Polski. Wiedziały jakiej są narodowości, że mieszkają w Polsce, a stolicą Polski jest Warszawa. Nazywały godło i flagę państwową, układały flagę Polski z klocków, rozpoznawały hymn państwowy oraz symbole narodowe oraz symbole wybranych miast Polski. Za każde poprawne wykonanie zadania drużyny otrzymywały cukierki, jako zdobyte punkty. Wiedza przedszkolaków na temat naszej Ojczyzny jest ogromna.

Za aktywne uczestnictwo w konkursie, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Gratulujemy!