Spotkanie przedszkolaków z policjantami

,,Policjant na skrzyżowaniu bez obawy staje
Bo ręką zatrzyma auta i tramwaje.
W białej czapce na ulicy ważną jest osobą.
Dobrym okiem, bystrym słuchem
kieruje ulicznym ruchem.”

W dniu 15 września 2021 roku w naszym przedszkolu gościliśmy namysłowskich policjantów, którzy spotkali się z przedszkolakami ze wszystkich grup wiekowych na placu przed przedszkolem.

Policjanci przybliżyli dzieciom swoją pracę oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. opowiadali uczestnikom spotkania jak prawidłowo poruszać się po ulicy, jakie niebezpieczeństwa mogą ich spotkać na drodze oraz jak ich unikać. Dużym zainteresowaniem cieszył się wóz policyjny, do którego dzieci mogły wsiąść i poczuć się, jak prawdziwi policjanci. Dzieciom podobały się również akcesoria przyniesione przez gości: kajdanki i policyjna pałka. Przedszkolaki utrwaliły też znajomość numerów alarmowych na policję: 997 i 112.

Mali i duzi uczestnicy spotkania podziękowali funkcjonariuszom policji za spotkanie oraz wręczyli drobny upominek – laurkę. Uzyskana wiedza na pewno naszym przedszkolakom się przyda. Bardzo dziękujemy naszym policjantom za wspaniałe, pouczające i pełne atrakcji spotkanie.