Sprzątanie Świata 2021

W przedszkolu jest wiele okazji do kształtowania u dzieci wrażliwości ekologicznej. Jedną z nich jest „Sprzątanie Świata ” – międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie, w trzeci weekend września.

W tym roku odbyła się już 28 Akcja Sprzątania Świata – Polska, została ona opatrzona hasłem: Myślę, więc nie śmiecę. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej. I właśnie tego dnia przedszkolaki z naszego przedszkola włączyły się w tę inicjatywę, bo przecież wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nasze otoczenie, w którym żyjemy.

Autorem plakatu tegorocznej edycji Akcji jest Andrzej Pągowski, wybitny polski artysta. Linearna forma Ekologicznego Człowieka Myślącego na plakacie tegorocznej Akcji jest zarówno w całości jak i w każdym zaobserwowanym obrazie znakomitą lekcją nieśmiecenia. Specyficzna poza, kojarząca nam się ze zmaganiami myślowymi, niejako zmusza nas do zastanowienia się nad nawykami związanymi z codziennymi odpadami. (źródło informacji: www.pruszkow.pl).

Agnieszka Pilarska