"W zdrowym ciele, zdrowy duch" - gr. III "Myszki

Realizując projekt edukacyjny W zdrowym ciele, zdrowy duch” – propagowanie zdrowego stylu życia, dzieci z grupy "Myszki" samodzielnie przygotowywały zdrowe kanapki oraz uczestniczyły w robieniu koktajlu. Przy okazji dowiedziały się jak ważne jest jedzenie warzyw i owoców oraz picie wody, a także ruch.

Dzieciaki miały różnież okazję poznać zawód dietetyka. Pani Natalia Starczyńska-Cielek, opowiedziała im o tym, czym się zajmuje dietetyk i jak ważne dla naszego organizu jest zdrowe odżywianie.

W II półroczu "Myszki" poznały również inne zawody m.in. położenej. Pani Irmina pokazała dzieciom jak należy zajmować się malutkim dzieckiem, co potrzebuje taki maluszek, dlaczego płacze.

Przedszkolaki odbyły również warsztaty zdobienia masą cukrową ciasteczek, pod czujnym okiem pani Joanny Hofbauer - TorcikArt, która opowiedziała "Myszką" o etapach tworzenia tortów oraz pokazała zdjęcia swoich prac.