"Dzień Chłopaka" w gr. VI "Pszczółki"

"Dżentelmenem być to ważna sprawa, bo z takim super chłopakiem wspaniała jest nauka i zabawa"

W dnu 30 września 2022 roku w gr. "Pszczółek" obchodzono święto chłopaków. Na początku dziewczynki określały znaczenie słowa "dżentelmen", czyli jaki powinien być uprzejmy chłopak? (sympatyczny, życzliwy, grzeczny, używać magicznych słów). Dżentelmen musi znać zasady dobrego wywchowania i chłopcy odpowiadali na pytania, zadaniem chłopców było odpowiedzieć podnosząc odpowiedni lizak do góry - niebieski oznaczał prawidłową odpowiedź, a różowy nieprawidłową. Odpowidali m.in. na pytania: Czy można przezywać koleżanki lub kolegów?, "Czy można podłożyc koledze nogę, kiedy się biegniew? , itp.

Dżentelmen musi wiedzieć jak należy się ubrać - kolejna zabawa pod hasłem "Elegencki chłopak" polegała na jak najszybszym ubraniu kamizeli :-)  Dżentelmen musi być mądry - chłopcy poprawiali błędy w tytule bajki, np. Królewna Perełka i siedmiu krasnoludków. Dżentelmen musi być wysportowany - zabawa "Mały sportowiec" - chłopcy wykonywlai pompki i przysiady, a dziewczynki ich instruowały i sprawdzaly poprawność wykonania zadania.

Dżentelmen musi znać się na pojazdach - chłopcy odgadywali marki samochodów po ich znaczkach. Dżentelmen muzi być rozrywkowy i powinien umieć tańczyć - wspólny taniec przedszkolaków.

Aby chłopcy mogli zostać przyjęci do klubu dżentelmenów musieli złożyć "przyrzeczenie grzeczności" - kończyli rozpoczęte zdania, np. Kiedyś potrącił Krzyś Jasia, ale powiedział zaraz ... (przepraszam). Każdy chłopiec miał zrobione zdjecie "dżentelmena" na pamiąykę tego dnia.

Na koniec uroczystości odbyło się wręczenie przez dziewczynki chłopcom prezentów przygotowanych przez rodziców oraz słodki poczęstunek dla wszystkich "Pszczółek" i oczywiście grupwe zdjęcie. Był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

ZOBACZ: GALERIA ZDJEĆ >>>