Gimnastyka, ważna sprawa!

Dzieci z gr. VI "Pszczółki" uwielbiają zajęcia gimanstyczne, a realizacja projektu "Terapia ręki dla każdego" wspomaga rozwój ruchowy. Wszyscy wiedzą, że ruch jest naturalną potrzebą dziecka, a odpowiednia aktywność ruchowa jest niezbędna dla zapewnienia prawidłowego rozwoju fizycznego, umysłowego, motorycznego i społecznego każdego dziecka.

Zabawy ruchowe wprowadzają w radosny nastrój i dobre samopoczucie, dając dziecku możliwość odreagowania.  Dzieci poprzez liczne ćwiczenia ogólnorozwojowe, równoważne, rozmachowe, ćwiczenia przeciw płaskostopiu rozwijają i doskonalą sprawność ruchową a przede wszystkim zaspokajają przy tym jakże ogromny w tym wieku „głód ruchu”.

Ćwiczymy także nasze paluszki, aby były sprawne i dobrze przygotowane do nauki pisania w szkole.