Wiosenne wędrowanie 2023

W dniu 11 maja 2023 r. wszystkie Przedszkolaki wyruszyły na wiosenną wędrówkę przyrodniczą połączoną z aktywnością sportową.

Celem wycieczki było poznanie uroków wiosny oraz związanych z tym okresem zmian w przyrodzie, a także propagowanie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Dzieci uczestniczyły w aktywnościach sportowych na przygotowanych stanowiskach. Przedszkolaki wykonywały różnego rodzaju ćwiczenia oraz uczestniczyły w zespołowych konkurencjach sportowych. Dzieci dowiedziały się, że nie zawsze wygrana jest najważniejsza. Należy cieszyć się z sukcesów innych i czerpać radość ze wspólnej zabawy. To inicjatywa miała również na celu promocję zasady fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu. Był też czas na odpoczynek i pałaszowanie przysmaków z plecaków przygotowanych przez rodziców. Przedszkolaki czerpały radość z bycia razem oraz doskonaliły swoją kondycję fizyczną po dłuuuugiej zimie.