"Ja też potrafię – dziecięcy świat wyobraźni w książeczce autorskiej" - wyniki IX Rejonowego konkursu

Dzieci z gr. VI "Pszczółki" uczestniczyły w IX Rejonowym Konkursie dla przedszkolaków pod hasłem "Ja też potrafię – dziecięcy świat wyobraźni w książeczce autorskiej", zorganizowanym przez PODN w Kluczborku.

Konkurs polegał na stworzeniu książeczki autorskiej przez dzieci, przy wsparciu i ukierunkowaniu nauczyciela.

Cele konkursu:

• sprzyja twórczemu wykorzystaniu treści ważnych dla polskiej edukacji zawartych w kierunkach polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022 -2023,
  • daje możliwość tworzenia dzieciom, jak również, zapoznania się z twórczością swoich rówieśników z innych przedszkoli.
  • daje też możliwość oceniania twórczości innych, przez co dzieci uzewnętrzniają swoje emocje i upodobania.

"Pszczółki" wykonały książeczkę pt. "NOWY KOLEGA", którą można przeczytać tutaj. Opowiadały przygody niebieskiego dinozaura, którą skrzętnie spisywały panie wychowawczynie, a następnie dzieci ją zilustrowały. Książeczka została przekazana do PODN w Kluczborku i udostępniona na stronie https://www.podnkluczbork.pl, gdzie znalazły się również książeczki innych uczestników konkursu. Następnym zadaniem dzieci było przeczytanie wszystkich książeczek biorących udział w konkursie i zagłosowanie tylko na dwie (na swoją nie można oddać głosu). Dzieci przeczytały wraz z wychowawcami i po wielu dyskusjach i argumentach za i przeciw wybrały dwie  i wysłały kartę z głosami do PODN. Okazało się, że nasza książeczka znalazła się wśród zwycięzców konkursu. Ta wiadomość wywołała falę radości wśród "Pszczółek".

W dniu 5 czerwca 2023 r. przedstawiciele grupy: Helenka i Milenka wraz z wychowawczynią i rodzicami wyruszyli do Kluczborka. W tym dniu w Powiatowym Ośrodeku Doskonalenia Nauczycieli w Kluczborku już po raz dziewiąty zorganizowano Rejonowe Forum Ucznia Zdolnego, a miejscem uroczystości było kino "Bajka". Nasze przedszkolaki za wykonaną książeczkę uzyskały I MIEJSCE ex aequo. Dzieci otrzymały dyplomy i upominki, a wychowawcom wręczono drobne upominki i listy gratulacyjne. Dziękujemy  i GRATULUJEMY wszystkim nagrodzonym uczestnikom Konkursu!

NASZA BAJKA PT. "NOWY KOLEGA"

ZOBACZ: WSZYSTKIE BAJKI KONKURSOWE