FESTYN RODZINNY 2023

W sobotę 3 czerwca  2023 roku w naszym przedszkolu odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem "WESOŁE PRZEDSZKOLAKI".

Głównym założeniem imprezy było miłe, aktywne i pomysłowe spędzenie wolnego czasu całej społeczności przedszkolnej.

W sobotę 25 czerwca  2022 roku w naszym przedszkolu odbył się Festyn Rodzinny pod haslem "Przedszkole i Rodzina to wspólna drużyna".

Cele festynu:

• współpraca organów przedszkola w procesie wychowania,
  • kształtowanie właściwych postaw prospołecznych,
  • propagowanie aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu,
  • integrowanie środowisk lokalnych w działaniach na rzecz dzieci,
  • wspólne spędzenie wolnego czasu przez rodziny.

Bawiliśmy się wspólnie z naszymi przedszkolakami oraz ich bliskimi na Festynie Rodzinnym. Dzięki pani animatorce zabawa była przednia, muzyka skoczna, a każdy czy duży czy mały brał udział w różnych konkurencjach. Już od samego rana w ogrodzie przedszkolnym na przedszkolaki czekało wiele atrakcji – dmuchany samolot i zjeżdżalnia. Przy pięknej słonecznej pogodzie dzieci spędziły cały ten dzień na świeżym powietrzu. Jednak najdłuższa kolejka ustawiona była do loteryjki fantowej, która obfitowała w upominki przyniesione przez Rodziców oraz firmy i osoby prywatne. Wylosowane książeczki, puzzle, pluszaki, breloczki i wiele innych niespodzianek sprawiły dzieciaczkom wiele radości. Dochód z loterii fantowej przeznaczony zostanie na doposażenie placu zabaw w naszym przedszkolu. A o godz. 15:15 został wylodowany los nr 11, którego szczęśliwą posiadaczką okazała się Iliana i zarazem została właścilcielką nagrody głównej - ROWERU DZIECIĘCEGO - w LOTERII FANTOWEJ. GRATULUJEMY!

Podczas festynu atrakcji było co niemiara: makijaże, żywe olbrzymie maskotki, bańki, balony... Festyn urozmaiciły pokazy wozów strażackich i policyjnych. Niespodziewanie na przedszkolny plac z włączonymi sygnałami wjechały wozy służb mundurowych: radiowóz i motocykl policyjny oraz wóz strażacki. Dzieci siedząc na miejscu kierowcy mogły poczuć się jak prawdziwi stróżowie prawa.

Mnóstwo motocyklistów zajechało na przedszkolny plac, dając wiele radości najmłodszym uczestnikom odbywającego się tam festynu. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się maszynom, a chętni mogli dosiąść wybrany przez siebie motocykl.

Równie dużą atrakcją dla dzieci były dmuchane zjeżdżalnie i malowanie twarzy. Powodzeniem cieszyło się stoisko z ciastami, gdzie można było posmakować pysznych wypieków przygotowanych przez mamy, babcie i tatusiów oraz stoisko gastronomiczne z owocowymi sałatkami, frytkami, gdzie królował bigos przedszkolnych pań kucharek. Była też pyszna kawa, soki owocowe i smaczne zimne lody. Nie zabrakło również stoiska z popcornem, watą cukrową oraz kiełbaskami z grilla, które serwowali pracownicy oraz rodzice naszych przedszkolaków.

Rodzice wraz ze swymi pociechami pokazali, że potrafią się wspólnie bawić i aktywnie spędzać wolny czas.

Wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację i przebieg Festynu Rodzinnego - Rodzicom, Radzie Rodziców – bardzo dziękujemy!

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY NASZYM SPONSOROM:

SOŁTYS SMARCHOWIC MAŁYCH – ANDRZEJ SARNAT

PHU MIMARK