WARSZTATY ROBIENIA SŁODYCZY - LIZAKOWO

W dniach 12 i 13 czerwca 2023 r. nasze przedszkole odwiedziła „Manufaktura Smaku” z Wieruszowa (www.m-smaku.pl). Warsztaty Robienia Słodyczy "Nauka poprzez zabawę" zostało zasponsorowane przez Radę Rodziców w ramach obchodów DNIA DZIECKA.

Przedszkolaki były zachwycone wizytą gości. Wszyscy mieli okazję przyglądnąć się się niełatwemu procesowi powstawania lizaków. W dobie chemicznych konserwantów i sztucznych ulepszaczy, bazując na naturalnych barwnikach i aromatach, pokazali, jak dawniej produkowano słodycze.

Słodki zapach unosił się we wszystkich salach przedszkolnych, a dzieciaki z niecierpliwością czekały na moment, w którym same mogłyby zrobić lizaka. Dosłownie parę minut i lizaki były gotowe. Każdy przedszkolak bacznie pilnował swojego smakołyka niosąc go do swojej sali.

Warsztaty były nie tylko świetną zabawą, ale także okazją do nauki i zdobywania ciekawostek na temat świata kulinarnego przez dzieci.