JAK CHRONIĆ ROŚLINY? - ciekawe spotkanie

Dnia 16.06.2023 r w naszym przedszkolu gościli pracownicy Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Opolu oddział w Namysłowie Pani Agnieszka Bernacka-Huk, starszy inspektor oraz Ewelina Szczypior - kierownik oddziału.

W spotkaniu uczestniczyły grupy najstarsze "Piraci" i "Pszczółki". Wizyta Pań poświęcona była znaczeniu ochrony roślin przed chorobami i szkodnikami. Podczas spotkania w przedszkolu, dzieci dowiedziały się, jakie znaczenie ma ochrona roślin przed chorobami i szkodnikami. Ponadto panie zapoznały dzieci z gatunkami drzew oraz omówiły rolę zdrowych roślin, drzew w życiu człowieka. Inspektorzy w formie prezentacji multimedialnej oraz okazów naturalnych zaprezentowali dzieciom różne szkodniki roślin, a niektóre można było oglądać pod mikroskopem. Dzieci z zainteresowaniem oglądały nasiona roślin kwiatów i warzyw, i z dużym zaangażowaniem malowały kolorowanki przedstawiające w żartobliwej formie owady i rośliny.

Pracownicy przekazali dzieciom zdrowe nasiona warzyw, które zostały przez nie posadzone w małe doniczki. Przedszkolaki otrzymały również pamiątkowe gadżety do grup. W domu będą dalej obserwować wzrost swoich okazów i dbać o nie. Była to ciekawa lekcja ekologiczna. Dziękujemy :-)