Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - Książka jest jak ogród

XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Książka jest jak ogród”, który odbył się w dniach 1–7 czerwca 2023 r.

Hasło tegorocznego Tygodnia Czytania zostało zainspirowane starym chińskim przysłowiem: „Książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni”.

Celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców. Kampania "Cała Polska czyta dzieciom" zachęca rodziców, opiekunów, nauczycieli i innych dorosłych do codziennego, co najmniej dwudziestominutowego czytania swoim pociechom.

Idea głośnego czytania głoszona przez Fundację zyskała na przestrzeni dziesięciu lat szerokie grono zwolenników – rodziców, nauczycieli, bibliotekarzy, a także władze samorządowe czy znane osobistości i przekształciła się w ogólnopolską akcję pod hasłem “Czytaj dziecku 20 minut dziennie”.

Nasze przedszkole bierze co roku udział w kampanii "Cała Polska czyta dzieciom", która zachęca rodziców, wychowawców i innych dorosłych, do codziennego, co najmniej 20-minutowego czytania dzieciom. Jednocześnie poprzez kampanię przypomina się o potrzebie kontrolowania ilości i jakości programów telewizyjnych oraz gier komputerowych, które w życiu przeciętnego współczesnego dziecka zajmują więcej czasu niż przedszkole czy szkoła.

W naszym przedszkolu akcja ta jest prowadzona poprzez codzienne głośne czytanie dzieciom wybranych bajek, baśni i opowiadań. W każdej grupie gościli rodzice lub dziadkowie. Dziękujemy!