Wizyta przedszkolaków w Straży Pożarnej

W dniach 19 i 20 czerwca 2023 r. dzieci ze wszystkich grup wiekowych wybrały się w odwiedziny do PSP w Namysłowie.

Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy, którzy zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego i sprzęt pożarniczy. Dzieci wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112.

Przez chwile wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy przymierzając hełm i umundorowanie czy wsiadając do wozu strażackiego. Podczas spotkania, dzieciom został zaprezentowany próbny alarm i zjazd strażaków po rurze strażackiej oraz szybkie umundorowanie i odjazd pojazdu na sygnale. Jednak najwięcej frajdy dzieciom sprawiło lanie wody z węża strażackiego i mała kąpiel w strumieniach wody dla ochłody :-)

Na terenie straży pożarnej stacjonuje także karteka pogotowia i dzieci z grup najstarszych miały okazję porozmawiać z ratownikiem medycznym, który opowiedział o swojej pracy oraz zaprezentował sprzęt znajdujący się w karetce pogotowia.

Po tym spotkaniu nie tylko chłopcy stwierdzili, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami. Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom wręczając własnoręcznie zrobione laurki.

ZOBACZ: GR. I "PROMYKI"
ZOBACZ: GR. IV "MYSZKI"
ZOBACZ: GR. V "PIRACI"
ZOBACZ: GR. VI "PSZCZÓŁKI"