Program "Kubusiowi Przyjaciele Natury" 2023

Nasze przedszkole uczestniczyło w programie "Kubusiowi Przyjaciele Natury". Program trwał od 1 września 2022 roku do 30 czerwca 2023 roku.

Jest to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 6,5 miliona dzieci. W tym roku po raz 13. dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych w całym kraju wzięły udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczyły się troszczyć o środowisko naturalne, poznały podstawowe zasady ekologii i dowiedziały się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznały korzyści płynące z ruchu.

Kubuś zaprosił przedszkolaków do udziału w 4 misjach:

1. Misja szkoła. Na tropie zmian klimatycznych
  2. Misja dom. Na tropie ekonawyków
  3. Misja sklep. Na tropie marych zakupów i życia w zgodzie z naturą
  4. Misja las. Na tropie roślin i zwierząt

Kubuś zaprosił też Rodziców do poznania zasad dbania o naturę i jak żyć ekologicznie. Zobacz: link

Zachęcamy też do wspólnej zabawy i posłuchania audiobooków oraz filmów edukacyjnych. Zobacz: link