Spotkanie z Panią Policjantką

18 września 2023 roku przedszkolaki miały okazję spotkać się z Panią Policjantką.

Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z niebezpieczeństwami grożącymi im w trakcie drogi do przedszkola, uświadomienie dziecka jak prawidłowo należy korzystać z drogi oraz jak zachować się, gdy spotkają na swojej drodze obcą osobę. Dzieci miały okazję dowiedzieć się również, na czym polega praca policjanta, jak wygląda jego mundur oraz jaki sprzęt jest potrzebny policjantom podczas służby. Na koniec spotkania udały się na parking przedszkolny, gdzie oglądały radiowóz policyjny oraz mogły zasiąść za kierownicą pojazdu. Przedszkolaki przymierzały z radością czapkę oraz kamizelkę odblaskową i zobaczyły sygnały świetlne pojazdu oraz usłyszały sygnały dźwiękowe. Na koniec przedszkolaki od Pani Policjantki otrzymały pamiątkowe kolorowanki, a w zamian dzieci wręczyły laurkę. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.