Upiększamy nasze przedszkole - gr. V "Kotki"

Przedszkolaki wraz z Paniami zamieniły się w małych ogrodników - upiększały teren przedszkolny.

Przed sadzeniem wrzosów dzieci uczyły się jak można wykorzystac naturalne składniki jako nawóz ekologiczny:skórki od banana,fusy z kawy oraz skorupki jajek. Dzięki codziennej obserwacji dzieci będą mogły przekonać się jak ważna jest ich codzienna pielęgnacja. W akcję „Sadzimy wrzosy " wzięli udział także rodzice. Zakupili piękne i kolorowe rośliny, które dzieci posadziły w skrzynkach przed przedszkolem.

Akcja sadzenia wrzosów wokół przedszkola ma inspirować dzieci do troski o środowisko naturalne, a także do dbania o otoczenie naszego przedszkola.

Pomysł sadzenia kwiatów bardzo spodobał się dzieciom, które z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem pomagały paniom sadzić wrzosy. Teren wokół przedszkola wygląda teraz pięknie i kolorowo. Była to wspaniała lekcja przyrody.

DZIĘKUJEMY RODZICOM ZA WSPÓŁPRACĘ :-)