III Ogólnopolski Charytatywny Dzień Piżamy

We wtorek, 3 października 2023 roku przedszkolaki i panie z naszego przedszkola w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację „Gdy liczy się czas”, chcąc wesprzeć wszystkie chore dzieci z oddziałów onkologicznych włączyły się w obchody „Dnia Piżamy”.

"Dzień Piżamy" – to dzień zdrowia i solidarności z dziećmi chorymi na nowotwory; to charytatywna akcja, która ma na celu zwrócić uwagę na profilaktykę badań u dzieci, kształtowanie zachowań prozdrowotnych i wsparcie chorych pacjentów!

Dlaczego piżama? – ponieważ to standardowe ubranie chorych przebywających na oddziałach szpitalnych.

W naszych grupach wszyscy stanęli na wysokości zadania – prawie nikt nie zapomniał zabrać piżamy z domu. Spotkanie rozpoczęło się od zajęć edukacyjnych, podczas których nie zabrakło rozmów na temat chorób i sposobów radzenia sobie z nimi. Dzieci odnosiły się do własnych doświadczeń, opowiadały o uczuciach jakie towarzyszą im podczas choroby. Nasze przedszkolaki zobaczyły przez krótką chwilę rzeczywistość w jakiej muszą przebywać Ci wszyscy dzielni wojownicy i przez to jeszcze bardziej poczuły chęć łączenia się z nimi, chociażby w tak symboliczny sposób, jak założenie piżam. Dzieci wyruszyły w "Podróż po mapie Mogwartu" poznając wartości dobra, empatii i przyjaźni, przy okazji rozwijały zdolności komunikacyjne i interpersonalne.

Dzień Piżamy, oprócz wsparcia chorych dzieci na oddziałach onkologii, miał również na celu promowanie zdrowia i zdrowych nawyków u naszych przedszkolaków, zatem w myśl zasady „w zdrowym ciele zdrowy duch” odbyły się u nas różnorodne konkurencje sportowe. Dzieci pracowały też nad ozdobieniem piżamy, która była w tym dniu głównym symbolem zajęć, jednak najważniejsza była zbiórka pieniędzy - przedszkolaki wrzucały "pięciozłotówki" i większe kwoty do specjalnie przygotowanego pojemnika, aby nieść pomoc dzieciom przebywającym na oddziałach onkologicznych.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się uzbierać 900 zł
WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!
POJEDYNCZE AKTY DOBROCI WSPÓLNIE TWORZĄ WIELKIE DOBRO!

GALERIA: GR. I "MISIE"
GALERIA: GR. II "MOTYLKI"
GALERIA: GR. III "PROMYKI"
GALERIA: GR. IV "TYGRYSKI"