Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada 2023 r.

"Polska moim domem jest..."

W dniu 10 listopada cała społeczność przedszkolna świętowała uroczyście kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

W tym dniu wszyscy przyszli do przedszkola ubrani na galowo, aby swoim ubiorem pokazać, że jest to wyjątkowy dzień w życiu każdego Polaka. Dzieci przyozdobiły swoje ubranie w kotyliony w barwach narodowych i przygotowane w odpowiednie atrybuty zaprezentowały się podczas występu z okazji NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI. Panie wraz z dziećmi przygotowały montaż słowno-muzyczny, który pozwolił w prosty, przystępny sposób zachęcić dzieci do poznawania historii Polski i rozwijania postaw patriotycznych. Nasze przedszkole przystąpiło również do akcji “Szkoła do hymnu”, która ma na celu włączenie społeczności szkolne i przedszkolne w świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Hymn został odśpiewany o symbolicznej godzinie 11:11. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Zapraszamy do obejrzenia filmu oraz zdjęć z tego wydarzenia.