"Jasełka" w wykonaniu gr. VI "Myszki"

19 grudnia 2023 roku w naszym przedszkolu miały miejsce wyjątkowe Jasełka Bożonarodzeniowe. Są one przedszkolną tradycją już od wielu lat - w ostatnim tygodniu przed Bożym Narodzeniem do przedszkola zapraszani są goście, by dzieci mogły zaprezentować im piękne świąteczne przedstawienie.

Jasełka to nie tylko piękna tradycja, ale także okazja do wspólnego świętowania i budowania silnych więzi całej społeczności przedszkolnej. To wyjątkowy czas, który każdego roku pozostawia niezapomniane wspomnienia zarówno dla dzieci, jak i dla ich najbliższych, zaproszonych gości oraz dla personelu naszego przedszkola.

Na wstępie dyrektor naszego przedszkola, pani Anna Walczak złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne: "Zdrowia, radości, spokoju i miłości, żebyśmy umieli przybaczać i nieść pomoc potrzebującym. Żeby duch Bożego Narodzenia rozbudził w nas dobro i nadzieję...". Nastęnie Zastępca Burmistrza pani Ewelina Moniuszko-Czuczwara również złożyła naszym przedszkolakom i personelowi przedszkola życzenia bożonardzeniowe: "...dużo zdrówka, spokoju,... żebyście w tym całym pędzie, nie zgubili swojego serca...".

I na scenę wkroczyły już przedszkolaki... Dzieci z gr. VI "Myszki" stworzyły niepowtarzalny klimat świąteczny, dzięki niezwykłym jasełkom. Przedszkolaki ubrane w piękne stroje bożonarodzeniowe, zachwyciły zgomadzoną publiczność swoją kreatywnością. Przedszkolaki z dużym przejęciem i zaangażowaniem interpretowały swoje role. Do szopki Betlejemskiej przybyli: małe aniołki, pastuszkowie, trzej królowie oraz dzieci, którzy przynieśli Dzieciątku cenne dary. Nie zabrakło również pięknych kolęd i pastorałek oraz nastrojowego aniołkowego tańca. Wspaniała scenografia, o którą zadbały Panie pracujące w grupie "Myszki", nadała temu niecodziennemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Przedstawienie było wyjątkowe, ponieważ pomogło wszystkim zgromadzonym poczuć magię zbliżających się świąt.

A na koniec było wspólne zdjęcie- na pamiątkę tej niezwykłej chwili.

Wszystkie dzieci w tym dniu uczestniczyły w obiedzie wigilijnym, dzieląc się opłatkiem i składając sobie życzenia przy dźwiękach kolęd i pastorałek.

Po południu mali artyści z gr. VI "Myszki" przedstawiły swój program artystyczny dla RODZICÓW. Rodzice, którzy z dumą obserwowali występ swoich pociech, mieli okazję doświadczyć niezapomnianych chwil pełnych radości i wzruszeń. Kolorowe pięknie wykonane kostiumy, migoczące światełka i uśmiechy na twarzach przedszkolaków sprawiły, że atmosfera przedszkolnego przedstawienia była jak z bajki.

ZOBACZ: JASEŁKA >>>
ZOBACZ: WIGILIA MYSZEK >>>