"BEZPIECZNA DROGA" - gr. II "Pszczółki"

Miniony tydzień był bardzo pracowity, dzieci zostały wprowadzone w temat znaków drogowych, poznały ich funkcję i oznaczenia.

Przedszkolaki opisywały obrazki przedstawiające zebrę, sygnalizator dla pieszych i kierowcy. Uczestniczyły w zabawie "Przez jezdnię" oraz wybrały się na spacer, aby nauczyć się prawidłowego poruszania się po pasach. W zabawie dowolnej korzystały ze znaków i sygnalizatora. Dzieci opowiadały w jaki sposób pokonują drogę do przedszkola (pieszo, autem, autobusem).

Uczyliśmy się nowej posenki pt. "BEZPIECZNE PRZEJŚCIE":

Zielone światło nad drogą świeci,
na drugą stronę zaprasza dzieci.
Ref.: Przechodź po pasach na drugą stronę,
kiedy się pali światło zielone.

Czerwone światło widać z daleka.
Co to oznacza? Stop! Proszę czekać!
Ref.: Czerwone światło – w miejscu stoimy,
na drugą stronę nie przechodzimy!

W dniu  24 września przedszkolaków odwiedził pan policjant - mł. asp. Daniel Herba, dzielnicowy z Posterunku Policji w Namysłowie. Rozmawialiśmy na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz zdobyły informację na temat właściwego zachowania podczas spotkania z groźnym psem.

Dzieci założyły prawdziwe policyjne kajdanki, które zaprezentował pan policjant, pałkę oraz ochronną kamizelkę. Pan policjant chętnie opowiedział przedszkolakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i nie zapiętych pasów.

Największą jednak atrakcją był samochód policyjny, który zaparkował na terenie naszego przedszkola. Dzieci miały okazję wsiąść i obejrzeć radiowóz. Najwięcej radości wzbudzało włączanie sygnałów alarmowych. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.

W naszej grupie odbyła się rownież Olimpiada Przedszkolaka z okaji Dnia Przedszkolaka.  Dzieci wdrażane były do aktywnego uczestniczenia w konkurencjach sportowych, których podsumowanie było zdobycie odznaki super przedszkolaka.  PSZCZÓŁKI SĄ THE BEST!