Dzień ukraiński w przedszkolu - gr. II "Motylki"

W ramach zajęć kulturoznawczych dzieci z grupy II "Motylki" gościły mamę Wiktorii, które przyjechały do naszego kraju z Ukrainy.

Dzieci poznały położenie Ukrainy na mapie oraz symbole tego państwa, takie jak: flaga i godło. Mama Wiktorii przeczytała bajkę J. Tuwima pt. "Rzepka" w języku ukraińskim, którą dzieci próbowały inscenizować. Ponadto dzieci miały okazję poznać jedną z tradycji jaką jest Maslenica, czyli smażenie naleśników, które było związane z pożegnaniem zimy i przywitaniem długo oczekiwanej wiosny.

"Motylki" pięknie bawiły się w zabawie przygotowanej przez panią Anastasiie. Ważnym elementem było również zwrócenie uwagi dzieci na język ojczysty tego kraju, poznały one podstawowe zwroty takie jak: dzień dobry, proszę, dziękuję itp.

Ten dzień miał na celu wsparcie integracji grupy przedszkolnej, budowanie atmosfery bezpieczeństwa, zaufania i radości ze wspólnej zabawy, a także poznanie kultury ukraińskiej.