W kosmosie - gr. I "Misie"

W minionym tygodniu w gr. I "Misie" zapoznawaliśmy się z pojęciami: planeta, Ziemia, kosmos, Układ Słoneczny, rakieta. Utrwalaliśmy również pojęcia: dzień i noc oraz kształtowaliśmy ciekawość i aktywność poznawczą.

Dzieci zapoznawały się figurami geometrycznymi i ich cechami, wykonywaliśmy prace plastyczne ćwicząc sprawność manualną oraz usprawniając motorykę duża i małą. Kształtowaliśmy umiejętność pracy w zespole kolorując obrazki wg kodu. Podczas zajęć z języka angielskiego przedszkolaki poznawały nowe słówka związane z ulubionymi zajęciami dzieci, np. gra w piłkę nożną, śpiew, taniec, jazda na rowerze, itp.

Był też wyjątkowy dzień w naszej grupie, gdyż 27 lutego to był ostatni dzień, kiedy Leon bawił się wspólnie z nami "Misiami" w naszym przedszkolu. Na pożegnanie koleżanki i koledzy z grupy zaśpiewali jego ulubione piosenki oraz wspólnie zatańczyli do piosenki "Misie szare", gdzie wszyscy się przytulali z Leonkiem i składali mu życzenia na nowy etap życia.

Leonku życzymy Ci powodzenia w nowym przedszkolu, wspaniałych przyjaźni, a Rodzicom dziękujemy za współpracę i zaangażowanie na rzecz naszej grupy i przedszkola.